26 Ocak 2017 Perşembe

Sanat Tarihçi Nedir ?

 

Herkese merhaba,


Bu yazıda sanat tarihçi oluşumunun neler yaptığını anlatıyoruz.

Sanat Tarihçi öncelikle 2014 yılında kurulmuş kamuoyunda sanat tarihi ve arkeoloji dallarının bilinirliğini arttırmak amacı güden bir oluşumdur.

Sanat Tarihçi oluşumunun geçici web adresi olan sanatintarihcisi.blogspot.com üzerinden Türkiye'den ve Dünya'dan güncel arkeoloji, keşif ve sanat tarihi ile ilgili haberler, makaleler, ders konuları ve kitaplar yayınlanır.

Sanat Tarihçi oluşumunun twitter hesabı üzerinden sosyal medya üzerindeki sanat tarihi ve arkeoloji ile ilgili haberler yayınlanır ve bu tarz diğer hesaplarla etkileşime geçilerek bir birlik kurarak sanat tarihçi oluşumunun temel amaçlarından biri olan bilinirliği arttırmak amacı ile çalışmalar yapılır. Aynı şekilde eş zamanlı olarak sanat tarihçi'nin facebook sayfası üzerinden de yayınlar devam etmektedir.

Sanat Tarihçi oluşumunun instagram hesabından web sitesi üzerinde yayınlanan makalelerin görselleri ile birlikte özet ayrıntıları paylaşılır.

Son olarak Sanat Tarihçi oluşumunun YouTube kanalı üzerinden Sanat Tarihi ile ilgili seçtiğimiz konularda hazırladığımız videolarda konu hakkında anlatım ve içerikler yayınlamaktayız.Ne Durumdayız ?

Şuan için Sanat Tarihçi beta sürümünde diyebiliriz. Web sayfası önümüzdeki süreçte blog etiketinden kurtularak özgün bir alan adı ile devam edecek bu adresi site ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınlayacağız.

Twitter hesabı üzerinden site içerikleri ve oluşuma dahil sanat tarihi öğrencileri ve mezunları tarafından hazırlanan içerikler güncel şekilde yayınlanmaya devam ediyor. Genel olarak Sanat Tarihçi oluşumu web sitesi, twitter hesabı ve youtube kanalından takip ediliyor fakat facebook ve instagram hesaplarımız da aktif durumda. Bu ziyaretçilerimizin bizi hangi platformda takip etmek istiyorsa o platformdan bizi takip etmesini sağlamak amaçlı yapılmıştır.

Sosyal Medya Hesaplarımıza ulaşmak için sitenin sağ üst köşesindeki ikonları kullanabilirsiniz.YouTube Kanalımız açıldı bir kaç video yükledik. Şuan oluşturma sürecindeyiz bu süre içerisinde yeni videolar hazırlanıyor. Düzenli paylaşım yapılması amacıyla bu süreçte izleyicilerimizi bir süre bekletmek zorundayız.Katılım

Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümlerinden mezun veya bu bölümlerde öğrenciyseniz Sanat Tarihçi oluşumuna katılabilirsiniz. Katılım yapabileceğiniz alanlar şuan Çeviri, Makale, Haber, Seslendirme, Kurgu - Montaj alanlarıdır. Sanat Tarihi veya Arkeoloji ile ilgili haber, makale, ders anlatımı veya konuyla ilgili kişisel yazılarınızı sanatintarihcisi@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Bu şekilde editörler tarafından gönderdiğiniz içerik incelenir ve yayınlanır.


Yorum Kısmından Soru ve Görüşlerinizi gönderebilirsiniz.


-Sanat Tarihçi


Yorum Gönder

Ne düşünüyorsun ?

 
Sanat Tarihçi © 2017 -